Provedeni projekti
PROVEDENI PROJEKT "REVETIS"

NAZIV PROJEKTA:

Regionalni centar strukovnog obrazovanja u održivoj gradnji i obnovljivim izvorima energije – "Revetis" (akronim)

VREMENSKI PERIOD PROVEDBE PROJEKTA:

Početak: od 31.05. 2006. do 30.05. 2007.

Devetotjedni ciklus predavanja za učenike proveli su stručnjaci iz EIHP, partnera u projektu REVETIS. Najuspješnijim učenicima u procjeni znanja nakon obavljene edukacije podjeljene su prigodne nagrade.

Sastavljanje vjetroturbine na tlu i priprema za podizanje.

Obuka za termografe pri fakultetu strojarstva i brodogradnje za rukovanje termografskim kamerama u postupku izrade elaborata za energetske preglede stanja na zgradama.

Stručna posjeta učenika proizvođaču opreme za proizvodnju energije iz obnovljivih izvora – fotonaponskih ćelija.

Posjeta vjetroelektrani kraj Skradina.
Posjeta Novom Marofu –Knauff Insulation – tvornici izolacijskog materijala i Varaždinskim toplicama sa jednom od dviju rimskih termi u Europi, koje i danas opskrbljuju medicinske ustanove za terapiju ljekovitom termalnom vodom (pogled na bazen i svetište nekadašnjih termi).

Pogled na dio vanjskih uređaja za generiranje obnovljivih izvora energije – vjetroturbina i solarni kolektori, te stupovi za panoe fotonaponskih ćelija.

Neki od uređaja za generiranje obnovljivih izvora energije (kotao za biomasu, turbina za kogeneraciju, spremnik tople vode koji toplinsku energiju dobiva iz četiri izvora i dio regulacijskih i mjernih instrumenata).

Dio izložaka u dijelu za energetsku učinkovitost izgradnje sa prikazom kompozicije pravilnih položaja toplinske izolacije i ugradnje prozorske konstrukcije.

Konačni izgled Regionalnog centra strukovnog obrazovanja za obnovljive izvore energije i održivu gradnju.

« Svibanj 2021 »