Srednja tehnička strukovna škola Zsigmondy Vilmosa i Széchenyi Istvána (Nagykanizsa)

web: http://zsvszi.hu/

(kratki opis)

U  školi učenici stječu široka opća i strukovna znanja na različitim razinama

Učenici mogu:

-          steći certifikat o stečenom općem srednjem obrazovanju (s 18 godina) i nastaviti obrazovanje na visokoškolskim ustanovama

-          postati tehničari nakon dvogodišnjeg specijaliziranog programa nakon tzv. mature, što je obično između 18. i 20. godine života

-          postati kvalificirani radnici putem dvogodišnjeg ili trogodišnjeg programa izobrazbe neovisno o certifikatu o stečenom općem srednjem obrazovanju počevši od 17. godine života, ili u drugoj alternativi od 14. godine života ili

-          nastaviti obrazovanje za kvalificiranog radnika i pristupiti maturi

Škola na razini tehničara obrazuje u pet glavnih područja:

1. Zaštita okoliša – (uglavnom temeljeno na tradiciji domaće kemijske industrije)
  2. Strojari – područje jenergije (obnovljivi izvori energije, bušenje naftnih i plinskih crpilišta)
  3. Drvna industrija,
  4. Laka industrija (moda, šivanje)
  5. Informatika (GIS)

Na razini KV radnika programi naše škole obrazuju sljedeće profile:

1. Graditeljstvo: zidari, tesari, keramičari
  2. Mrežni sustavi, popravak računala
  3. Drvna i elektroindustrija, električar
  4. Popravci plinskih i vodoopskrbnih sustava, zavarivači
  5. Frizer, krojač
  6. Zaštita okoliša- laboratorijski tehničar

Učenici kao strani jezik uče engleski ili njemački

Sudjelovali su u proteklih par godina u raznim projektima usmjerenioma na razvoj školstva i stekli vrijedna iskustva.

Također postoji iskustvo i u međunarodnoj suradnji, npr. u Comenius programima (Comenius program razmjene učenika, Comenius jezični program – engleski od 1998. godine-), ali uglavnom u području informatike i zaštite okoliša gdje nam je partner bio iz Nantesa, Francuska. U području modne industrije imaju partnere iz Njemačke i Austrije i s njima već nekoliko godina zajednički provode različite projekte.

« Veljača 2021 »